Dyniowa szwajcarska jesień w Jucker farm

Print Friendly, PDF & Email

19. października 2019 roku w gospodarstwie rodziny Bächli (Bächlihof) w Jonie odbył się Kürbisschnitzfestival, czyli w wolnym tłumaczeniu festiwal rzeźbienia w dyni 🙂 Tematem tegorocznego konkursu była Muzyka. 

Bächlihof w Jonie (SG) oraz Juckerhof w Seegräben (ZH) to dwie główne farmy Jucker. Do grupy należą jeszcze Spargelhof w Rafz i Römerhof w pobliżu lotniska Kloten.

W dniu Kürbisschnitzfestival udałam się do znajdującej się najbliżej mojego zuryskiego domu Juckerfarm. Jest to gospodarstwo położone w Seegräben nad jeziorem Pfäffikersee. 

Podobnie jak Bächlihof, tak i tutaj, od września do końca października/początku listopada (w zależności od pogody), odbywa się wystawa dyń. Motywem przewodnim tegorocznej, podobnie jak konkursu dla dyniowych rzeźbiarzy, była Muzyka.

Prócz rozmaitych dyniowych formacji, można tu także zobaczyć poszczególne rodzaje tego warzywa, a w tutejszym sklepiku  zrobić zakupy uprawianych tu warzyw i wytwarzanych na farmie produktów. Nie są to bynajmniej produkty jedynie dyniowe. Farma ma także własną piekarnię. W tutejszej restauracji dostępne są dyniowe kremy i zapiekanki, ale także wiele innych produktów. Nie brakuje na przykład tradycyjnego placka rösti.

Dobrą opcją jest skorzystanie z restauracyjnej oferty BuureZmorge. Ta z nazwy odwołująca się do tradycyjnego śniadania szwajcarskich rolników opcja, ma formę bufetu serwowanego w godzinach 9:00-13:00. Koszt to 45 CHF za osobę dorosłą i 2 CHF za każdy rok życia dziecka do 12 lat. Oczywiście można też skorzystać ze standardowej pozabufetowej oferty restauracji. 

Farma oferuje możliwość spędzenia czasu na łonie natury, z pięknym widokiem na jezioro, w otoczeniu hodowanych tu zwierząt. Doskonały pomysł na krótki wypad poza miasto.

Byłam, widziałam, polecam… i wrócę 🙂

Tags from the story
Written By
More from Anna Sułek

Jej Majestat 7C – Trasa Transfogaraska na rowerze

Clarkson w 14. odcinku Top Gear uznaje Trasę Transfogaraską za najwspanialszą drogę na...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *