O mnie

Podróżować znaczy żyć

Wtórując H. Ch. Andersenenowi można by dojść do wniosku, iż odwrotnie, nie podróżując nie żyje się wcale. Będąc bardziej subtelnym – nie żyje się w pełni, nie żyje się ciekawie.

Przewędrowywanie świata kształtuje przebieg każdego mojego roku – jak święta, ważne wydarzenia rodzinne. 

Analogicznie, poszczególne wyprawy wyznaczają kolejne etapy mojej podróży przez życie.

Mniej patetycznie – zwyczajnie kocham zmiany. Zmiany klimatu, kuchni i pogody, inne twarze wokół, wieżowce i zwykłe domy zwykłych ludzi, wszystko co bezsprzecznie piękne, ale i fascynujące w swej brzydocie. Najważniejsze by było inaczej niż na co dzień, bo wtedy jest ciekawiej a życie trwa jakby dłużej.

Podróżuję, bo kocham wracać. Z dystansem spoglądać na miejsce, z którego pochodzę. Wracając uświadamiać sobie, że mój Dom znajduje się we właściwym miejscu.

Na co dzień, gdy jest z pozoru mniej fajnie, bo nie w podróży w sensie dosłownym, pracuję w jednej z krakowskich korporacji  w Zurychu w dziale księgowym jednej z amerykańskich firm IT. Od kwietnia 2019 roku bowiem rozpoczął się nowy etap mojego podróżowania, a mianowicie emigracja. 

Ale nawet zza biurka nierzadko wędruję – palcem po mapie wokół marzeń o wyprawie, a następnie po powrocie z podróży wokół o niej wspomnień. Efektem tego wszystkiego jest blog, którego pisanie jest dla mnie także etapem wędrówki.

Zapraszam Cię do jego aktywnej lektury, do czerpania z moich doświadczeń, ale także weryfikacji publikowanych przeze mnie treści, wyrażania opinii w komentarzach czy mailach. Chętnie wczytam się w Twoje sugestie, porady, rekomendacje.

Liczę, że umieszczane przeze mnie materiały wzbogacą Twoją podróż lub też zainspirują Cię do odwiedzenia miejsc, które do tej pory nie jawiły Ci się jako szczególnie warte poznania.

Myślę, że w dobie, w której podróżować może każdy, grzechem byłoby chociaż nie spróbować.

Podróżowanie to choroba, na którą warto zapaść, a ja staram się tu nią zarażać. Zatem w drogę!!!

Aktualności z Instagrama:

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More